Koetko liikkumisen ja asuinympäristösi turvalliseksi? Vastaa kyselyyn!

01.09.2020

Pyhäjärven kaupunki sekä Reisjärven, Sievin, Siikajoen ja Siikalatvan kunnat haluavat selvittää, kokevatko asukkaat turvattomuutta tai häiriötä oman asuinkunnan alueella asuessaan ja liikkuessaan.

Asukkailta pyydetään liikenne- ja asuinympäristöön liittyviä kommentteja ja vastauksia nettikyselyllä.

Viimeisessä kysymyksessä voi merkitä kartalle ongelmakohteita ja ehdottaa niihin parantamistoimenpiteitä.
 
Kyselyyn vastaamiseen menee vain muutama minuutti ja vastausaikaa on 30.9. saakka. Vastaamaan pääsee tästä linkistä: https://query.eharava.fi/3382
 
Lisätiedot:
Pyhäjärven kaupunki, Sami Laukkanen, sami.laukkanen@pyhajarvi.fi, p. 044 445 7684
Reisjärven kunta, Marjut Silvast, marjut.silvast@reisjarvi.fi, p. 044 3008 505
Sievin kunta, Outi Santavuori, outi.santavuori@sievi.fi, p. 044 4883 310
Siikajoen kunta, Satu Kaipio, satu.kaipio@siikajoki.fi, p. 040 3156 237
Siikalatvan kunta, Hannu Komu, hannu.komu@siikalatva.fi, p. 044 5118 601
Kyselyyn liittyvät tekniset asiat: Laura Pihlajakangas, laura.pihlajakangas@sitowise.com, p. 040 3527 845